Reşedinţa Patriarhală: istorie, artă şi misiune Ediţia a 2-a


Autor: Paisie Teodorescu


Editura: Basilica


64,00 lei

712 în stoc

Distribuie:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram
SKU PF1252 Categorii , Etichete ,

Transport Gratuit

pentru comenzi mai mari de 150 lei

Comandă rapidă

Plata cu cardul sau ramburs în siguranță

Magazin oficial

Librăria Patriarhiei Române

Informații suplimentare

ne puteți contacta și telefonic

Descriere

„îmbinare între tradiţie şi modernitate, cu mărturii de o deosebită valoare spirituală şi artistică, aparţinând diferitelor curente sau epoci istorice, volumul «Reşedinţa Patriarhală. Istorie, artă şi misiune» surprinde modul în care această instituţie importantă a Bisericii noastre îşi împlineşte, de la întemeiere şi până în zilele noastre, rostul de a fi reşedinţă a întâistătătorului Bisericii Ortodoxe Române, păstrătoarea unui trecut istoric, a unui patrimoniu valoros, precum şi casă ospitalieră pentrupersonalităţile bisericeştişi laice care îi trec pragul”.
Arhim. Paisie Sebastian Teodorescu

Informații suplimentare

Greutate 1,1 kg
Dimensiuni 3,7 × 17 × 24,5 cm
ISBN

978-606-29-0219-3

Limba

Română

An apariție

2018

Localitatea

Bucureşti

Autor

Paisie Teodorescu

Editura

BASILICA

Suport

Hârtie

Copertă

Cartonată

Număr de pagini

640