Studii de teologie canonică şi drept bisericesc


 

Autor: Constantin Erbiceanu


Editura: Basilica

 

Studii de teologie canonică şi drept bisericesc


51,20 lei

Stoc epuizat

Anunță-mă când articolul este din nou în stoc.

Distribuie:

SKU CE1092 Categorie Etichete ,

Transport Gratuit

pentru comenzi mai mari de 150 lei

Comandă rapidă

Plata cu cardul sau ramburs în siguranță

Magazin oficial

Librăria Patriarhiei Române

Informații suplimentare

ne puteți contacta și telefonic

Descriere

Studii de teologie canonică şi drept bisericesc

„Constantin Erbiceanu s-a remarcat ca un bun profesor de Drept bisericesc şi un atent cercetător al textelor originale ale canoanelor şi ale unor nomocanoane sau manuscrise juridice bizantine. Scrierile sale nu sunt rezultatul unui program asumat de studiu şi cercetare, ci răspunsuri concrete la diferite nevoi ale teologiei şi Bisericii noastre sau iniţiative spontane legate de descoperirea unor manuscrise nomocanonice considerate importante de către autor. […]

Prin întreaga sa viaţă şi operă, Constantin Erbiceanu a fost un exemplu de smerenie şi meritocraţie, un rafinat intelectual ortodox şi un slujitor erudit, devotat şi harnic al catedrei de Teologie şi al Bisericii noastre”.

Arhid. conf. dr. Georgică GRIGORIŢĂ

Informații suplimentare

Greutate 0,77 kg
Dimensiuni 3,5 × 14,5 × 20,5 cm
ISBN

978-606-29-0271-1

Autor

Editura

Suport

Hârtie

Copertă

Broșată

Număr de pagini

720

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care adaugi o recenzie la „Studii de teologie canonică şi drept bisericesc”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *